Czas na warsztaty pszczelarskie dla seniorów!
Sekretne i niezauważalne dla wielu życie pszczół jest naprawdę fascynujące, a wiedza o nim pozwala lepiej zrozumieć zasady panujące w przyrodzie. Warto zatem skorzystać z niezwykłej przygody: edukacyjnej podróży, która zabiera jej uczestników na kwieciste łąki oraz niemalże do wnętrza pszczelego ula! Zapraszam na pełne magii warsztaty pszczelarskie dla seniorów, które stanowią doskonałą rozrywkę oraz okazję do aktywnej dyskusji.
728 160 190
Warsztaty pszczelarskie dla seniorów: jak wyglądają?
Tematyka warsztatu pszczelarskiego dla seniorów może być dostosowana do potrzeb danej grupy oraz wymagań organizatora. Najczęściej spotkania oparte są o prezentację multimedialną pełną rzeczywistych zdjęć. Ich tematyka dotyczy zagadnień związanych z ekologią, specyfiką pracy na pasiece, podziałem zadań wewnątrz rodziny pszczelej czy sposobów pozyskiwania miodu oraz innych produktów pszczelich
Program warsztatu pszczelarskiego dla seniorów (90 lub 120 minut)
Warsztat pszczelarski dla seniorów trwa zwykle 90 minut i może być rozszerzony o dodatkową aktywność: pracę indywidualną i/lub pracę w grupach. W takim przypadku spotkanie trwa 120 minut i może obejmować:
- tworzenie świec z węzy pszczelej,
- tworzenie naturalnych kosmetyków z udziałem produktów pszczelich, Wyplatanie kószek,
- budowa domków i poidełek dla owadów.
Seniorzy szczególnie chętnie biorą udział w zapoznawaniu się z produktami pszczelimi. Zawsze tłumaczę ich pochodzenie, sposób przetwarzania przez pszczoły oraz pozyskiwania przez pszczelarza. W tym miejscu nie może zabraknąć degustacji miodu oraz żywej dyskusji o prozdrowotnym znaczeniu wyrobów pszczelich!
Gdzie odbywają się warsztaty pszczelarskie dla seniorów?
Warsztaty pszczelarskie dla seniorów mogą odbywać się w domach spokojnej starości, w ośrodkach uzdrowiskowych, w domach kultury, bibliotekach czy też mogą pojawić się w programie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zachęcam również do ich wspólnego organizowania podczas festynów na świeżym powietrzu, a także w salkach środowiskowych i w kół gospodyń wiejskich. Każda okazja do poznania świata wyjątkowych owadów, którymi są pszczoły, jest dobra! Zapraszamy do kontaktu.
Warsztaty pszczelarskie w domach spokojnej starości
Warsztaty pszczelarskie w bibliotekach
Warsztaty pszczelarskie w domach kultury
Warsztaty pszczelarskie dla seniorów – Kalisz i okolice
Ile kosztują warsztaty pszczelarskie dla seniorów?
Warsztaty pszczelarskie dla seniorów - indywidualny program
Warsztaty pszczelarskie dla seniorów prowadzone są przede wszystkim w Kaliszu, okolicznych miastach i wsiach zlokalizowanych w promieniu do 120 km od Kalisza (koszt dojazdu doliczam powyżej 20 km od Kalisza).
czytaj więcej
Zachęcam jednak do kontaktu zainteresowanych z innych regionów Polski – jestem przekonana, że z powodzeniem uzgodnimy inne warunki współpracy oraz termin, który pozwoli mi na odbycie dalszej podróży.
Zachęcam Cię do kontaktu w celu określenia ceny warsztatu pszczelarskiego. Jest ona uzależniona od rodzaju spotkania, czasu jego trwania czy dodatkowych aktywności i zabaw podczas podróży po świecie pszczół i pszczelarstwa.
Oferuję warsztaty pszczelarskie dla seniorów z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb organizatora. Razem możemy zaaranżować wyjątkowy czas dla osób starszych, wypełniony różnymi aktywnościami! Zachęcam do kontaktu.
Zapisz się na warsztat pszczelarski dla seniorów - zadzwoń: 728 160 190
FAQ: Najważniejsze pytania dotyczące warsztatów pszczelarskich dla seniorów
Czy warsztaty pszczelarskie są bezpieczne dla uczestników?
Zdecydowanie! Natomiast jeśli ktoś jest uczulony na produkty pszczele to warto jest to zgłosić przed zajęciami, aby taka osoba nie miała bezpośredniego kontaktu z produktami mogącymi wywołać niepożądane efekty.
Jaki jest orientacyjny koszt warsztatu pszczelarskiego dla seniorów i co wliczone jest w jego cenę?
Trudno jest określić orientacyjną kwotę za spotkanie, ponieważ koszt uzależniony jest od formy spotkania (stacjonarnie/online/hybrydowo), czasu trwania, poziomu zaawansowania omawianej treści oraz tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Na cenę składa się także czas, jaki potrzebuję na przygotowanie prezentacji (często opracowywana jest indywidualnie pod grupę), koszt zakupu materiałów (w przypadku wybrania dodatkowych form aktywności) oraz ewentualne koszty dojazdu (powyżej 20 km od Kalisza). Udział żywych pszczół jest dodatkowo płatny + 500 zł.
Czy jest możliwość przeprowadzenia warsztatu pszczelarskiego w plenerze lub z opcją odwiedzenia pasieki?
Możemy się spotkać na łonie natury. Może spotkanie w formie spaceru w poszukiwaniu miododajnych roślin i obserwowanie pszczół przy pracy? Możliwości jest naprawdę wiele! A na własną pasiekę zapraszam bardzo rzadko. Niestety wiele się słyszy o przypadkach kradzieży i niszczenia pasiek. Więc gości mojej pasieki dobieram bardzo ostrożnie i nie mówię “nie”, ale nie jest to standardem.
Jaka jest minimalna i maksymalna wielkość grup, które mogą uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich dla seniorów
Nie ma minimalnej liczby uczestników, dla których prowadzę spotkania. Mogą one mieć także formę hybrydową lub całkowicie online. Wybór należy do Was! Osobiście jestem zwolenniczką mniejszych grup i spotkań twarzą w twarz, ponieważ lubię mieć bliski kontakt z moimi odbiorcami.
Jakie są wymagania dotyczące sali – czy musi posiadać dostęp do prądu i rzutnik?
Jeśli spotykamy się stacjonarnie to zależałoby mi na tym, aby sala dysponowała laptopem lub projektorem bym mogła podłączyć swoją prezentację multimedialną. Ponadto potrzebny mi będzie stolik, na którym będę mogła ustawić ul i inne akcesoria, a w przypadku spotkania z dodatkową formą aktywności np. tworzenie świec, warto zabezpieczyć stoły tekturowymi podkładkami.
Jaki jest czas trwania warsztatów i czy istnieje możliwość zorganizowania spotkania w weekendy?
Możemy się spotkać w dowolny dzień tygodnia i o dowolnej porze. Średnio czas trwania spotkania (bez dodatkowej formy aktywności) wynosi 60 min + 30 min to odpowiedzi na pytania od słuchaczy.