O mnie

CZEŚĆ PSZCZÓŁKI!

Nazywam się Ola Nowacka, a to jest mój blog.

Na co dzień prowadzę kawiarenkę Bike Cafe w Kaliszu. Kocham naturę i jazdę na rowerze, a każdą wolną chwilę wypełnia mi muzyka lub dobra książka.

Życie bez zainteresowań szybko szarzeje, dlatego moją największą pasją i ostatnio także sposobem na życie, stały się pszczoły. Jestem pełna podziwu dla ogromu pracy jaką wykonują te puchate stworzenia. Poza tym pszczelarstwo mam w genach. To moja rodzinna tradycja od ponad 60 lat!

W marcu 2021 roku założyłam Fundacje “Dla Pszczół”. Jej głównym celem jest działalność na rzecz ochrony środowiska, a także szeroko pojętej ekologii. Jak dotąd obyłam liczne spotkania z dziećmi i dorosłymi, by zarażać ich miłością do pszczół!

Skąd pomysł na bloga? Po pierwsze, zauważyłam, że moje hobby wzbudza duże zainteresowanie. Zawsze pada wiele pytań na przykład: czy to prawda, że pszczół jest coraz mniej? Skąd się bierze miód? Czy pszczoły śpią? Lista pytań jest nieskończona, a odpowiedzi na nie znajdziecie właśnie tutaj.

Po drugie, od kilku lat prowadzę fanpage na FB. Moje pierwsze wpisy były bardzo obszerne i z czasem musiałam zrezygnować z takiej formy publikacji, bo nie oszukujmy się – Facebook nie na to odpowiednim miejscem. Za to tutaj mogę poszaleć!

Ponadto, docierają do mnie komentarze, że całkiem nieźle wychodzi mi przekazywanie wiedzy. Dlatego wierzę, że szybko się o tym przekonasz i będziesz tu regularnie zaglądać : )