O mnie

CZEŚĆ, HEJ!

Nazywam się Ola Nowacka, a to jest mój blog.

Na co dzień pracuję w Regionalnym Związku Pszczelarzy, zrzeszającym ponad 800 pszczelarzy. Kocham naturę, a każdą wolną chwilę wypełnia mi muzyka. Jestem wegetarianką, która nie odmówi potrawy z kuchni włoskiej lub azjatyckiej, i jak każdy uwielbiam słodycze, a najbardziej – miód!

Życie bez zainteresowań szybko szarzeje, dlatego moją największą pasją i ostatnio także sposobem na życie, stały się pszczoły. Jestem pełna podziwu dla ogromu pracy jaką wykonują te puchate stworzenia. Poza tym pszczelarstwo mam w genach. To moja rodzinna tradycja od ponad 60 lat!

W marcu 2021 roku założyłam Fundacje “Dla Pszczół“. Jej głównym celem jest działalność na rzecz ochrony środowiska, a także szeroko pojętej ekologii. Jak dotąd obyłam liczne spotkania z dziećmi w przedszkolach i szkołach, by opowiedzieć im o pracy pszczół i pszczelarza.

Skąd pomysł na bloga? Po pierwsze, zauważyłam, że moje hobby wzbudza duże zainteresowanie. Zawsze pada wiele pytań na przykład: czy to prawda, że pszczół jest coraz mniej? Skąd się bierze miód? Czy pszczoły śpią? Lista pytań jest nieskończona, a odpowiedzi na nie znajdziecie właśnie tutaj.

Po drugie, od kilku lat prowadzę fanpage na FB. Moje pierwsze wpisy były bardzo obszerne i z czasem musiałam zrezygnować z takiej formy publikacji, bo nie oszukujmy się – Facebook nie na to odpowiednim miejscem. Za to tutaj mogę poszaleć!

Ponadto, docierają do mnie komentarze, że całkiem nieźle wychodzi mi przekazywanie wiedzy. Dlatego wierzę, że szybko się o tym przekonasz i będziesz tu regularnie zaglądać : )