728 160 190
Czas na warsztaty pszczelarskie dla dzieci!
Czy wiesz, że pszczoły miodne to wspaniali lotnicy, którzy poruszają się z prędkością około 25 kilometrów na godzinę, machając skrzydełkami nawet 200 razy na sekundę? I czy wiesz, że te małe owady, to pożyteczni pracownicy, bez których pola i łąki nie mogłyby olśniewać setkami barw w porze wiosenno-letniej? Warsztaty pszczelarskie dla dzieci przedszkolnych i szkolnych pozwalają nie tylko przełamać strach przed charakterystycznym bzyczeniem… To prawdziwa okazja, by zanurzyć się w świecie pełnym miodu, tak innym od ludzkiego, i tak ważnym dla naszego życia! Podczas warsztatów pszczelarskich odpowiadam na łatwe i trudne pytania. Z pewnością dzieci dowiedzą się na nich, dlaczego Pszczółka Maja zbiera nektar dziś na kwiatach, a także, dlaczego Pan Gucio w tulipanie, czeka sobie na śniadanie…
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci: jak wyglądają?
Każdy warsztat pszczelarski dla dzieci jest do siebie podobny, ale nigdy taki sam! Pokazuję przedszkolakom oraz uczniom szkolnym złożony, wyjątkowy, a wręcz magiczny świat pszczół, który jest bardzo ważnym elementem ekosystemu. Uczę poszanowania dla tych niebywale pracowitych i pożytecznych owadów, od których można się wiele nauczyć… i od których zależy jakość naszego życia! Warsztaty pszczelarskie dla dzieci to także okazja poznania ich zwyczajów, ich domu oraz oczywiście ich wyglądu. Dzieci dowiedzą się, że pszczoły noszą piękne brązowo-żółte futerko, a także to, że owady te boją się ludzi bardziej, niż my ich. Ponadto, dzięki warsztatom pszczelarskim w przedszkolu i szkole, jego uczestnicy już nigdy nie będą mieli kłopotu z odróżnieniem sympatycznych pszczółek od agresywnych os!
Warto wiedzieć!
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci odbywają się zgodnie z założeniami podstawy programowej na poziomie edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej oraz szkolnej. Zakres tematyki warsztatów pszczelarskich ustalany jest zawsze z nauczycielami i/lub dyrekcją danej placówki.
Warsztat pszczelarski dla dzieci: plan spotkania w opcji podstawowej (45 minut)
Warsztat pszczelarski pt.: “Sekrety pszczelego królestwa” ma formę luźnej pogadanki, w oparciu o prezentację multimedialną z rzeczywistymi zdjęciami i filmami w atrakcyjnej dla uczniów formie. To doskonała okazja na dokładne poznanie pszczelich zachowań. Taki warsztat pszczelarski to również demonstracja ula i narzędzi pasiecznych, a także popularnych produktów pszczelich. Na koniec zapraszam również wszystkich uczestników do zadawania pytań, do żywej dyskusji i do degustacji miodu.
Mali uczestnicy warsztatów pszczelarskich szczególnie cieszą się z zagadek – na szczególnie aktywnych czekają miłe, miodowe nagrody!
Warsztat pszczelarski dla dzieci: opcja z aktywnym warsztatem (90 minut)
Wiesz, że Twoich uczniów zafascynuje niezwykły świat pszczół? Chcesz, by bliżej przyjrzeli się ich pracy, a także działalności pasiek? Zachęcam Cię do wyboru opcji warsztatów pszczelarskich dla dzieci z dodatkową częścią aktywnej edukacji. Rozszerzony plan spotkania uwzględnia jedną, wybraną przez nauczyciela i/lub rodziców formę aktywności np. tworzenie świec z węzy pszczelej, sadzenie roślin czy nawet budowę domków dla owadów. Możliwości jest naprawdę wiele i z przyjemnością zrealizuję także Twoje pomysły!
Po warsztatach dzieci otrzymują certyfikat „Pszczelego Przyjaciela”!
Gdzie odbywają się warsztaty pszczelarskie dla dzieci?
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci proponowane są dla przedszkoli i szkół, zarówno placówek publicznych, jak i prywatnych. Przed spotkaniem przekazuję informacje dotyczące tego, jak powinna być przygotowana sala spotkań, by nasza przygoda po świecie pszczół była dla wszystkich komfortowa. Zachęcam do kontaktu w celu ustalenia szczegółów dotyczących miejsca przeprowadzenia warsztatów pszczelarskich dla dzieci.
Zajęcia o pszczołach dla dzieci
Warsztaty pszczelarskie w szkołach
Warsztaty pszczelarskie w przedszkolach
Warsztaty pszczelarskie w domach kultury
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci – Kalisz i okolice
Ile kosztują warsztaty pszczelarskie dla dzieci?
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci – indywidualny program dla wymagających!
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci prowadzone są przede wszystkim w Kaliszu, okolicznych miastach i wsiach zlokalizowanych w promieniu do 120 km od Kalisza (koszt dojazdu doliczam powyżej 20 km od Kalisza).
czytaj więcej
Zachęcam jednak do kontaktu zainteresowanych z innych regionów Polski – jestem przekonana, że z powodzeniem uzgodnimy inne warunki współpracy oraz termin, który pozwoli mi na odbycie dalszej podróży.
Zachęcam Cię do kontaktu w celu określenia ceny warsztatu pszczelarskiego. Zależy ona od rodzaju spotkania, czasu jego trwania czy dodatkowych aktywności i zabaw podczas podróży po świecie pszczół i pszczelarstwa.
Chcesz, aby warsztat pszczelarski dotyczył wskazanego zagadnienia i był połączony np. z lekcją przyrody, biologii, a może języka angielskiego? Zgłoś się do mnie, a razem zaplanujemy wyjątkowy program dla Twoich uczniów.
Zapisz się na warsztat pszczelarski dla dzieci - zadzwoń: 728 160 190
FAQ: Najważniejsze pytania dotyczące warsztatów pszczelarskich dla dzieci
Czy warsztaty pszczelarskie są bezpieczne dla uczestników, w tym dla małych dzieci?
Zdecydowanie tak! Jedynym niebezpiecznym elementem podczas spotkań mogą być nożyczki, które wykorzystujemy do prac manualnych. Niemniej jednak, są one dostosowane do najmłodszych (nie są ostre), więc nie ma obaw do niepokoju.
Jaka jest minimalna i maksymalna wielkość grup, które mogą uczestniczyć w warsztatach?
Nie ma minimalnej liczby uczestników dla których prowadzę warsztaty. Natomiast jeśli chodzi o wielkość maksymalną to optymalna wielkość grupy wynosi 15 osób (dla dzieci w wieku przedszkolnym) i 30 osób (dla dzieci w wieku szkolnym). Ograniczenie to dotyczy rozszerzonej wersji spotkania (tj. z dodatkową aktywnością jak np.: tworzenie świeczek). Zawsze znajdzie się kilkoro dzieci, które nie są w pełni samodzielne i potrzebują mojej pomocy. Nie chcę, aby czuły się zaniedbane i zagubione. Co mogłoby mieć miejsce przy dużej liczbę uczestników. Opcja podstawowa (tj. pogadanka) może się odbyć dla nieograniczonej liczby osób. Aczkolwiek osobiście lubię bliski kontakt z odbiorcami i uważam, że dzieci więcej zapamiętają z lekcji prowadzonej dla mniejszego audytorium.
Jaki jest czas trwania warsztatów i czy uwzględniają one godzinę rozpoczęcia lekcji szkolnych i przerw?
Lekcja podstawowa (pogadanka) trwa 45 min, a lekcja rozszerzona (z warsztatami) trwa 2 x 45 min, gdzie pierwsze 45 min to pogadanka, a drugie 45 min to wybrana forma aktywności. Pomiędzy nimi jest czas na przerwę i najczęściej odbywa się to w godzinach wyznaczonych przez dzwonek szkoły.
Jaki jest orientacyjny koszt uczestnictwa w warsztacie jednego dziecka?
Trudno jest określić orientacyjną kwotę za lekcję w opcji podstawowej (pogadanka), ponieważ koszt uzależniony jest od liczby grup danego dnia, liczby uczestników w każdej z grup i ewentualnych kosztów dojazdu. Jeśli chodzi o lekcję w opcji rozszerzonej (warsztatowej) to koszt wynosi około 40 zł/os. i uzależniony jest od wybranej formy aktywności i ewentualnych kosztów dojazdu.
Jakie są wymagania dotyczące sali – czy musi posiadać dostęp do prądu i rzutnik?
Zależałoby mi na tym, aby sala dysponowała laptopem lub projektorem do których mogłabym podłączyć USB z prezentacją multimedialną. Choć i tego jestem w stanie przeprowadzić interesującą lekcję. Dla dzieci w wieku przedszkolnym w ogóle nie korzystam z prezentacji. Percepcja maluchów jest zupełnie różna od ich starszych kolegów i koleżanek. Dlatego, dla nich spotkanie ma nieco inną formę. Bez względu na wiek słuchaczy potrzebny mi będzie stolik, na którym będę mogła ustawić ul i inne akcesoria, a jeśli wybierzesz formę rozszerzoną to stoły na sali były zabezpieczone folią lub tekturowymi podkładkami.
Jak zgłosić chęć zorganizowania warsztatu pszczelarskiego?
Zachęcam do korzystania z formularza kontaktowego, a także do bezpośredniego kontatku! Chętnie odpowiadam też na pytania osób, które napiszą do mnie poprzez Social Media - zapraszam do ich śledzenia!